Akaryakıt ve Petrol İstasyonları TMGD Hizmeti

Akaryakıt ve Petrol İstasyonları TMGD Hizmeti ve kapsamı için bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Akaryakıt istasyonları ADR hükümlerine tabidirler. Taşıtlara Dizel (Mazot) veya Benzin gibi yakıt ikmallerinin yapıldığı, perakende veya toptan işlemlerin gerçekleştiği işletmelere akaryakıt işletmeleri denmektedir. Akaryakıt dolum işlemi 7/24 yapılmaktadır ve çok geniş bir servis ağına sahiptir. Tehlikeli kimyasalların özellikleri göz önüne alındığında bu maddelerin ADR zorunlulukları eksiksiz olarak yerine getirilmelidir.

Akaryakıt tesislerinde ve petrol istasyonlarında yıllık olarak yasal mevzuatın muaf tuttuğu miktar olan 50 ton üstü miktarda işlem yapılmaktadır. Bu işletmeler “Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi (TMFB)” sahibi olmalıdır ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yetkilendirilmiş Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık Kurumlarından (TMGDK) Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) hizmeti almaları yasal olarak şarttır.

Akaryakıt ve Petrol İstasyonları TMGD Hizmeti Kapsamı

SİN TMGD Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca “ Yetkilendirilmiş; Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık Kuruluşu” dur. Akaryakıt sektöründe tecrübeli ve başarılı TMGD çalışanları ile size en iyi hizmeti veriyoruz. Sektörde avantajlı duruma gelmenize yardımcı oluyoruz. Bu sektörde faaliyet gösteren bir firma iseniz bizimle çalışmak size çok büyük avantaj sağlayacaktır.

Muafiyet kapsamına işlem yapan bir firma iseniz, Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Muafiyeti Belgesi almanız gerekmedir. Bu belge için; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca “ Yetkilendirilmiş bir Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık (TMGDK) firması olarak size en iyi hizmeti en hızlı şekilde verebilir ve sizi yükümlülüklerden muaf hale getirebiliriz. Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Muafiyet Belgesi sadece Tehlikeli Madde Güvenlik Firmalarınca (TMGDK firmalarınca) verilebilmektedir.

İhtiyaçlarınızı biliyor, Size en ideal çözümü sunmayı hedefliyoruz.