Ambalaj ve Baskı Sanayi TMGD Hizmeti

Ambalaj ve Baskı Sanayi TMGD Hizmeti hakkında bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Baskı ve ambalaj sektöründe pek çok tehlikeli madde ile işlem yapılmakta ve bu tehlikeli kimyasallar ADR hükümlerine tabidirler. Boya çeşitleri, alkol çeşitleri, pigmentler, lak, solventler ( tiner vb.) olmak üzere birçok tehlikeli kimyasal madde bulunmaktadır. Tehlikeli kimyasal maddeler ADR kapsamında taşınmak zorundadır. İlgili kimyasalların yanında işletme atıkları ADR Kapsamında dır.

Bu tip üretim fabrikalarında yıllık olarak yasal mevzuatın muaf tuttuğu miktar olan 50 ton üstü miktarda işlem yapılmaktadır. Bu işletmeler “Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi (TMFB)” sahibi olmalıdır ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yetkilendirilmiş Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık Kurumlarından (TMGDK) Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) hizmeti almaları yasal olarak şarttır.

Ambalaj ve Baskı Sanayi TMGD Hizmeti Kapsamı

SİN TMGD. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca “ Yetkilendirilmiş; Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık Kuruluşu” dur. Ambalaj/ Baskı sektöründe tecrübeli ve başarılı TMGD çalışanları ile size en iyi hizmeti veriyoruz. Sektörde avantajlı duruma gelmenize yardımcı oluyoruz. Bu sektörde faaliyet gösteren bir firma iseniz bizimle çalışmak size çok büyük avantaj sağlayacaktır.

Muafiyet kapsamına işlem yapan bir firma iseniz, Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Muafiyeti Belgesi almanız gerekmedir. Bu belge için; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca “ Yetkilendirilmiş bir Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık (TMGDK) firması olarak size en iyi hizmeti en hızlı şekilde verebilir ve sizi yükümlülüklerden muaf hale getirebiliriz. Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Muafiyet Belgesi sadece Tehlikeli Madde Güvenlik Firmalarınca (TMGDK firmalarınca) verilebilmektedir.

İhtiyaçlarınızı biliyor, Size en ideal çözümü sunmayı hedefliyoruz.