Deri Sektörü TMGD Hizmeti

Tekstil ve Deri Sektörü TMGD Hizmeti için bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Tekstil sektörünün ham maddesi, organik (yün ve pamuk lifli) ve inorganik (Polyester, Polyamid vb) gibi ürünlerdir. Kullanılan bu ham maddelerin giyilebilir hale gelene kadar geçirdiği sürecin tamamı bazı kimyasallar ile desteklenmekte ve direk kimyasallar ile işlem yapılarak uygulanmaktadır. Kullanılan bir çok kimyasal madde vardır. Bunlar temizleme, boyama, baskı, bitirme işlemleridir. Kullanılan bu tehlikeli maddeler ADR hükümlerine tabidir.

Tekstil; boya-apre, yıkama, boyama tesislerinde yıllık olarak yasal mevzuatın muaf tuttuğu miktar olan 50 ton üstü miktarda işlem yapılmaktadır. Bu işletmeler “Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi (TMFB)” sahibi olmalıdır ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yetkilendirilmiş Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık Kurumlarından (TMGDK) Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) hizmeti almaları yasal olarak şarttır.

Tekstil ve Deri Sektörü TMGD Hizmeti Kapsamı

SİN TMGD, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca “ Yetkilendirilmiş; Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık Kuruluşu” dur. Tekstil/ Deri sektöründe tecrübeli ve başarılı TMGD çalışanları ile size en iyi hizmeti veriyoruz. Sektörde avantajlı duruma gelmenize yardımcı oluyoruz. Bu sektörde faaliyet gösteren bir firma iseniz bizimle çalışmak size çok büyük avantaj sağlayacaktır.

Muafiyet kapsamına işlem yapan bir firma iseniz, Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Muafiyeti Belgesi almanız gerekmedir. Bu belge için; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca “ Yetkilendirilmiş bir Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık (TMGDK) firması olarak size en iyi hizmeti en hızlı şekilde verebilir ve sizi yükümlülüklerden muaf hale getirebiliriz. Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Muafiyet Belgesi sadece Tehlikeli Madde Güvenlik Firmalarınca (TMGDK firmalarınca) verilebilmektedir.

İhtiyaçlarınızı biliyor, Size en ideal çözümü sunmayı hedefliyoruz.