Gemi İnşa ve Bakım Sanayi TMGD Hizmeti

Gemi İnşa ve Bakım Sanayi TMGD Hizmeti çok önemlidir. Tüm TMGD ihtiyaçlarınız için iletişim sayfamınızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Gemi inşa ve bakım işlerinde çok çeşitli ve miktarlarda tehlikeli maddeler kullanılmaktadır. Metaller, Solventler, zehirli gazlar, asit ve alkaliler, boyalar, kanserojen maddeler , kansorejen tozlar, basınçlı tüpler bunlara sadece birer örnek olarak gösterilebilir. Bu maddeler ADR hükümlerine tabidir. Yine bu maddelerin atıkları da ADR hükümlerine tabidir.

Gemi inşa ve bakım işletmelerinde yıllık olarak yasal mevzuatın muaf tuttuğu miktar olan 50 ton üstü miktarda işlem yapılmaktadır. Bu işletmeler “Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi (TMFB)” sahibi olmalıdır ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yetkilendirilmiş Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık Kurumlarından (TMGDK) Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) hizmeti almaları yasal olarak şarttır.

Gemi İnşa ve Bakım Sanayi TMGD Hizmeti Kapsamı

SİN TMGD Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca “ Yetkilendirilmiş; Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık Kuruluşu” dur. Gemicilik sektöründe tecrübeli ve başarılı TMGD çalışanları ile size en iyi hizmeti veriyoruz. Sektörde avantajlı duruma gelmenize yardımcı oluyoruz. Bu sektörde faaliyet gösteren bir firma iseniz bizimle çalışmak size çok büyük avantaj sağlayacaktır.

Yıllık 50 ton kimyasal madde ile işlem yapmayan bir firma iseniz, Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Muafiyeti Belgesi almanız gerekmedir. Bu belge için; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca “ Yetkilendirilmiş bir Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık (TMGDK) firması olarak size en iyi hizmeti en hızlı şekilde verebilir ve sizi yükümlülüklerden muaf hale getirebiliriz. Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Muafiyet Belgesi sadece Tehlikeli Madde Güvenlik Firmalarınca (TMGDK firmalarınca) verilebilmektedir.

İhtiyaçlarınızı biliyor, Size en ideal çözümü sunmayı hedefliyoruz.