Hastane ve Sağlık Sektörü TMGD Hizmeti

Hastane ve Sağlık Sektörü TMGD Hizmeti hakkında tüm detaylar bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Hastanelerde, tıp merkezlerinde, poliklinik ve diyaliz merkezlerinde ve pek çok farklı tehlikeli kimyasal madde kullanılmaktadır ve bu sağlık kuruluşları ADR hükümlerine tabidir. Bu tehlikeli kimyasallar başlıca bulaşıcı maddeler, basınçlı tüpler, radyasyon dur. ADR’de bulaşıcı maddeleri; patojen içerdiği bilinen ve içermesi muhtemel maddeler olarak açıklamaktadır. Patojenler; bakteriler, virüsler, riketsiya, parazitler, mantarlar gibi mikroorganizmalar ve prionlar gibi insanlarda veya hayvanlarda hastalığa neden olabilecek ajanlardır. Hastaneler ve diğer sağlık hizmeti verilen alanlar hem ihtiva ettikleri bulaşıcı hastalık riski hem de oluşturdukları atıkları, bulaşıcı maddeler kapsamında dikkat edilmesi gereken durumlar oluşturmaktadır.

ADR yükümlülükleri bazında bakıldığında sağlık kuruluşları; bulaşıcı maddeler dışında farklı tehlikeli madde riskleri de barındırmaktadır. Laboratuvarlarda bulunan kimyasallar, dezenfektanlar, kullanılan basınçlı gazlar ve kapları, teşhis veya tedavi amacıyla kullanılan radyoaktif malzemeler örnek olarak verilebilir.

Hastane ve Sağlık Sektörü TMGD Hizmeti Kapsamı
Hastaneler veya ilaç fabrikaları gibi miktarına bakılmaksızın ADR hükümlerine tabi tutulan bu işletmeler TMFB sahibi olmak zorundadır. Sağlık kuruluşları ile ilgili olarak T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca “SINIF 6.2 GENELGESİ (17.08.2017 Tarihli ve 2017/TMKTDGM-04/TMFB)” yayımlanmış olup, tüm gerekli bilgiler bu genelgede de belirtilmiştir. Bu genelge mevzuat başlığı altında sayfamızda yayınlanmıştır.

Hastaneler ve sağlık kuruluşları Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi (TMFB) sahibi olmak ve T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yetkilendirilmiş TMGDK’ lardan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı ( TMGD) hizmeti almak zorundadır.

SİN TMGD Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca “ Yetkilendirilmiş; Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık Kuruluşu” dur. Sağlık sektöründe tecrübeli ve başarılı TMGD çalışanları ile size en iyi hizmeti veriyoruz. Sektörde avantajlı duruma gelmenize yardımcı oluyoruz. Bu sektörde faaliyet gösteren bir firma iseniz bizimle çalışmak size çok büyük avantaj sağlayacaktır.

İhtiyaçlarınızı biliyor, Size en ideal çözümü sunmayı hedefliyoruz.