Kimya Sanayi TMGD Hizmeti

Kimya Sanayi TMGD hizmeti çok önemlidir. Tüm TMGD ihtiyaçlarınız için iletişim sayfamınızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Kimya Sektörü tehlikeli madde taşımacılığında (ADR) kilit sektörlerden biridir. Hemen hemen tüm sektörlere ara mal ve hammadde temin eden, gerek iç gerekse de dış ticarette çok önemli bir rol alan bir sektördür. Tarım ilaçlarından , sentetik gübrelere, yardımcı maddelerden, deri, tekstil, inşaat malzemelerine, izolasyon malzemelerden, fotoğraf malzemelerine kadar, boya üretiminden, kozmetik sektörüne, temizlik ürünlerinden, ilaç sanayiye, patlayıcılardan, vücut bakım ürünlerine kadar pek çok sektöre hammadde sağlamakta ve ülkemiz üretimine destek olmaktadır. Bu sektörün tümünde çok miktarda tehlikeli madde kullanılmaktadır. ADR kapsamında tehlikeli madde olarak sınıflandırılan bu ürün ve hammaddeler tehlike sınıfına ve diğer özelliklerine göre ADR hükümlerine uygun taşınmalıdır. Bu kimyasal maddelerin kullanımı sonrasında ortaya çıkan yeniden kullanılabilir yada kullanılamaz ambalajlar ve kaplar, tehlikeli kimyasal madde atıkları yada bu kimyasalların arıtma tesislerinde kullanılan kimyasallar da ADR hükümlerine tabidir.

Kimya Sektörünün TMGD Hizmeti Kapsamı

Kimya üretim ve depolama işletmelerinde yıllık olarak yasal mevzuatın muaf tuttuğu miktar olan 50 ton üstü miktarda işlem yapılmaktadır. Bu işletmeler “Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi (TMFB)” sahibi olmalıdır ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yetkilendirilmiş Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık Kurumlarından (TMGDK) Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) hizmeti almaları yasal olarak şarttır.

SİN TMGD Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca “ Yetkilendirilmiş; Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık Kuruluşu” dur. Kimya sektöründe tecrübeli ve başarılı TMGD çalışanları ile ADR muafiyetlerini de kullanıyoruz. Sektörde avantajlı duruma gelmenize yardımcı oluyoruz. Bu sektörde faaliyet gösteren bir firma iseniz bizimle çalışmak size çok büyük avantaj sağlayacaktır.

Yıllık 50 ton kimyasal madde ile işlem yapmayan bir firma iseniz, Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Muafiyet Belgesi almanız gerekmedir. Bu belge için; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca “ Yetkilendirilmiş bir Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık (TMGDK) firması olarak size en iyi hizmeti en hızlı şekilde verebilir ve sizi yükümlülüklerden muaf hale getirebiliriz. Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Muafiyet Belgesi sadece Tehlikeli Madde Güvenlik Firmalarınca (TMGDK firmalarınca) verilebilmektedir.

İhtiyaçlarınızı biliyor, Size en ideal çözümü sunmayı hedefliyoruz.