Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi TMGD Hizmeti

Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi TMGD Hizmeti için bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kozmetik ve temizlik ürünlerinin hem üretim hem de perakende işlemleri için ambalajlanmış ve kişisel veya evsel kullanım amaçlı üretilen ürünlerinin taşınması, depolanması gibi işlemleri ADR kapsamındadır. Temizlik malzemeleri başta olmak üzere sprey deodorant ve parfüm gibi pek çok evsel ve kişisel tüketim malzemeleri de ADR kapsamındadır.

Kozmetik/ Temizlik üretim ve depolama tesislerinde yıllık olarak yasal mevzuatın muaf tuttuğu miktar olan 50 ton üstü miktarda işlem yapılmaktadır. Bu işletmeler “Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi (TMFB)” sahibi olmalıdır ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yetkilendirilmiş Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık Kurumlarından (TMGDK) Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) hizmeti almaları yasal olarak şarttır.

Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi TMGD Hizmeti Kapsamı

SİN TMGD Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca “ Yetkilendirilmiş; Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık Kuruluşu” dur. Kozmetik/ Temizlik sektöründe tecrübeli ve başarılı TMGD çalışanları ile size en iyi hizmeti veriyoruz. Sektörde avantajlı duruma gelmenize yardımcı oluyoruz. Bu sektörde faaliyet gösteren bir firma iseniz bizimle çalışmak size çok büyük avantaj sağlayacaktır.

Muafiyet kapsamına işlem yapan bir firma iseniz, Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Muafiyeti Belgesi almanız gerekmedir. Bu belge için; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca “ Yetkilendirilmiş bir Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık (TMGDK) firması olarak size en iyi hizmeti en hızlı şekilde verebilir ve sizi yükümlülüklerden muaf hale getirebiliriz. Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Muafiyet Belgesi sadece Tehlikeli Madde Güvenlik Firmalarınca (TMGDK firmalarınca) verilebilmektedir.

İhtiyaçlarınızı biliyor, Size en ideal çözümü sunmayı hedefliyoruz.