Otomotiv Sanayi TMGD Hizmeti

Otomotiv Sanayi TMGD Hizmeti için bizlere iletişim sayfamından ulaşabilir ve ücretsiz bilgi alabilirsiniz. Otomotiv sanayi üretim süreçleri içinde birçok tehlikeli kimyasal madde kullanılmaktadır. Bu kimyasallar ADR kapsamında olduğu gibi, bu maddelerin boş ve ıskarta ambalajları, kontamine atıkları, atık boyaları ve boya çamurları, arıtma atıkları vb. mevcuttur. Bu atıkların ADR hükümlerince ulusal atık taşıma kurallarına göre atık tesislerine yetkili firmalarca götürülmesi gerekmektedir. Otomotiv sanayi prosesinde Karbondioksit, Argon, Oksijen, Karbondioksit Soğutulmuş Sıvı, Sodyum Hidroksit katı, Sodyum Hidroksit çözeltisi , Gaz yağı veya Dizel (Mazot), Benzin, Aerosoller, aküler , piller, , boya, solventler ve tiner gibi ADR hükümlerine tabi bir çok tehlikeli madde kullanılmaktadır.

Otomotiv üretim ve bakım-onarım tesislerinde yıllık olarak yasal mevzuatın muaf tuttuğu miktar olan 50 ton üstü miktarda işlem yapılmaktadır. Bu işletmeler “Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi (TMFB)” sahibi olmalıdır ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yetkilendirilmiş Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık Kurumlarından (TMGDK) Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) hizmeti almaları yasal olarak şarttır.

Otomotiv Sanayi TMGD Hizmeti Kapsamı

SİN TMGD Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca “ Yetkilendirilmiş; Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık Kuruluşu” dur. Otomotiiv sektöründe tecrübeli ve başarılı TMGD çalışanları ile size en iyi hizmeti veriyoruz. Sektörde avantajlı duruma gelmenize yardımcı oluyoruz. Bu sektörde faaliyet gösteren bir firma iseniz bizimle çalışmak size çok büyük avantaj sağlayacaktır.

Muafiyet kapsamına işlem yapan bir firma iseniz, Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Muafiyeti Belgesi almanız gerekmedir. Bu belge için; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca “ Yetkilendirilmiş bir Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık (TMGDK) firması olarak size en iyi hizmeti en hızlı şekilde verebilir ve sizi yükümlülüklerden muaf hale getirebiliriz. Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Muafiyet Belgesi sadece Tehlikeli Madde Güvenlik Firmalarınca (TMGDK firmalarınca) verilebilmektedir.

İhtiyaçlarınızı biliyor, Size en ideal çözümü sunmayı hedefliyoruz.